Köp nya:
2 378,99 kr
GRATIS leverans 21 juli - 12 augusti. Detaljer
Skickas vanligtvis inom 6 till 10 dagar.
[{"displayPrice":"2 378,99 kr","priceAmount":2378.99,"currencySymbol":"kr","integerValue":"2 378","decimalSeparator":",","fractionalValue":"99","symbolPosition":"right","hasSpace":true,"showFractionalPartIfEmpty":true,"offerListingId":"8aZGskh9gojVRW2Wg6%2Bdmw3Av2u%2BhAv0GeQdvMBBuBoJu%2Bubdm4Oe3R82J0W9F1s7l2dRncoFqBpuQHEhRZtal8dBgQZHQimL2T2OVYKnoBi2fKPTiHPuKzfnCDkrK%2FWxNY3WJpfqg3PnmFWu%2FrZgwaDp8freiKcKvRmBZx5kRmjE9hU2Hr86OqPm2vrcwyU","locale":"sv-SE","buyingOptionType":"NEW"}]
2 378,99 kr kr () Inkluderar valda alternativ. Inkluderar inledande månadsbetalning och valda alternativ. Information
Pris
Delsumma
2 378,99 kr kr
Delsumma
Uppdelning av första betalning
Fraktkostnad, leveransdatum och ordersumma (inklusive moms) visas i kassan.
Din transaktion är säker
Vi jobbar hårt för att skydda din säkerhet och integritet. Vårt säkerhetssystem för betalningar krypterar din information under överföringen. Vi delar inte dina kreditkortsuppgifter med tredjepartssäljare, och vi säljer inte din information till andra.
Skickas från
Fulton DS Europe
Säljs av
Skickas från
Fulton DS Europe
Säljs av
Dela
Har du denna produkt och vill sälja den?
Vänd till baksida Vänd till framsidan
Lyssna Spelar ... Pausade   Du lyssnar på ett urval av Audible audio edition.
Läs mer

Shadow Gate Massmarknadsbok – 31 Mars 2009

4,6 av 5 stjärnor 31 betyg

Pris
Nytt från Används från
Massmarknadsprodukt Pocketbok
2 378,99 kr
2 378,99 kr

Förbättra ditt köp

Produktbeskrivning

Recension

"Elliott's strengths as a writer are on display in this second Crossroads book. She brings her characters fully alive with stringent detail and attentive worldbuilding. Fans of Elliott and new readers alike will find this novel satisfying." --Times Book Reviews

"A fabulous thriller that grips readers from the onset. . . . exhilarating." --SF Revu

"Crossroads is shaping up to be Kate Elliott's best work and is highly recommended to both fans of the author and any readers who appreciate fantasy in the vein of Robin Hobb, Jacqueline Carey, and J.V. Jones..." --Fantasy Book Critic

"This promises to be a truly epic fantasy." --Publishers Weekly on Spirit Gate

"Spirit Gate has kept me up late at night for too many nights in a row, it made me burn dinner once, and it nearly caused a fender-bender when I was thinking about the characters while driving. It's a big, complex, absorbing book that interfered with my living my daily life while I was reading it, and I blame the author quite bitterly for that." --Laura Resnick, award-winning author of In Fire Forged on Spirit Gate

"I love this book. Once again Kate Elliott has written a splendid, grand epic that sweeps the reader into this magical world and doesn't let go even after the very last word on the very last page. I can't wait for the sequel to see what happens next." --Dennis L. McKiernan, author of Once Upon a Spring Morn on Spirit Gate

"A treasure for readers who enjoy the journey as much as, or more than, the destination." --Sci Fi Weekly on Spirit Gate

Om författaren

Kate Elliott is the author of more than a dozen epic novels. Her novel King's Dragon was a finalist for the Nebula Award and The Golden Key (co-written with Melanie Rawn and Jennifer Roberson) was a World Fantasy Award finalist. Born in Oregon, she lives in Hawaii.

Gratis leverans vid din första beställning
Välj alternativet ”Gratis leverans vid första beställning” i kassan. Detta kan antingen vara att hämta beställningen från en läglig plats eller hemleverans. Se villkor

Produktinformation

  • Utgivare ‏ : ‎ Tor Books; Reprint utgåvan (31 Mars 2009)
  • Språk ‏ : ‎ Engelska
  • Massmarknadsbok ‏ : ‎ 773 sidor
  • ISBN-10 ‏ : ‎ 0765349310
  • ISBN-13 ‏ : ‎ 978-0765349316
  • Kundrecensioner:
    4,6 av 5 stjärnor 31 betyg

Kundrecensioner

4,6 av 5 stjärnor
4,6 av 5
31 övergripande betyg

Inga kundrecensioner från Sverige

Det finns 0 recensioner och 0 kundbetyg från Sverige

Populäraste recensionerna från andra länder

Mrs. M. A. Harmsworth
5,0 av 5 stjärnor Shadow Gate : Book 2 of Crossroads
Granskad i Storbritannien den 6 mars 2013
En person tyckte detta var till hjälp
Rapportera missbruk
Mrs H Copping
5,0 av 5 stjärnor Follows on well
Granskad i Storbritannien den 11 december 2018
Kindle Customer
5,0 av 5 stjärnor Love it.
Granskad i Storbritannien den 16 augusti 2013
Jon Sanford
5,0 av 5 stjärnor Five Stars
Granskad i Storbritannien den 17 maj 2016
Mrs. J R Brockman
5,0 av 5 stjärnor good read
Granskad i Storbritannien den 21 april 2014